Często zadawane pytania i odpowiedzi

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące naszych produktów.

Pokazuje 10 wyników

Jak działają hydrokoloidalne plastry Salvequick na pęcherze i otarcia?

Hydrokoloidalne Plastry Salvequick na pęcherze i otarcia działają jak druga skóra, która zapewnia natychmiastową redukcję nacisku i tarcia. Plastry na pęcherze są wykonane z hydrokoloidu, samoprzylepnego materiału, który pochłania ciecz z powierzchni skóry i tworzy na pęcherzu warstwę amortyzującą. Hydrokoloid pomaga tworzyć i utrzymać optymalne wilgotne środowisko rany, które stymuluje proces gojenia. Pozwala to na szybsze gojenie się ran zapobiegając tworzeniu się strupów, a tym samym zmniejsza ryzyko powstania blizn.

Z czego składa się plaster?

Przede wszystkim plaster wykonany jest z powłoki plastra pokrytej równą warstwą kleju i chłonnej wkładki umiejscowionej na środku plastikowej powłoki. Powierzchnia pokryta klejem powleczona jest warstwą ochronną z papieru / plastiku. Większość plastrów dostępna jest w ochronnym, zaklejonym, papierowym opakowaniu.

W jaki sposób wasze plastikowe plastry 'oddychają'?

Wszystkie plastry Salvequick są oddychające, a jednocześnie chronią ranę przed wpływami zewnętrznymi. Plastry, które są wykonane z poliuretanu (takie jak plastry Aqua Block i plastry dla dzieci) pozwalają skórze oddychać odprowadzając parę wodną, jednocześnie chroniąc ranę przed działaniem wody i zanieczyszczeń. Działają w podobny sposób jak zaawansowana odzież funkcjonalna i kurtki przeciwdeszczowe Inne plastry (np. Aqua Resist) są perforowane bardzo małymi otworami w celu odprowadzania pary wodnej ze skóry jednocześnie zapewniając powłokę ochronną przed wodą i wilgocią z zewnątrz.

Czy wasze plastry zawierają kalafonię?

Do plastrów Salvequick nie dodaje się substancji zawierających kalafonię. Jednakże, kalafonia występuje naturalnie we wszystkich rodzajach papieru, jak również w papierze do pakowania plastrów, aczkolwiek w bardzo małych ilościach.

Czy wasze plastry są testowane pod kątem wywoływania alergii  kontaktowych?

Plastry są wyrobami medycznymi, a zatem podlegają szczególnym uregulowaniom UE. Wszystkie produkty, które są dopuszczone do obrotu muszą być poddane wielu testom, aby wykazać, że są bezpieczne do użycia na skórę. Jeśli spełniają te wymagania, mogą być oznaczone jako „hipoalergiczne”. Nie daje to jednak gwarancji, że u niewielkiej liczby osób mogą one wywołać reakcję skórną po ich zastosowaniu, tak samo, jak niektóre osoby są uczulone na niektóre pokarmy. Podrażnienie skóry ma czasami charakter czysto mechaniczny i występuje w przypadku, gdy plaster jest odrywany i górna warstwa naskórka odrywa się wraz z nim.

Czy Państwa plastry zawierają lateks/ kauczuk naturalny?

Nasze plastry w ogóle nie zawierają lateksu / kauczuku naturalnego. Jednakże papierowe opakowanie plastrów jest klejone przy użyciu kleju na bazie lateksu. Produkty, których opakowania nie są zawierają lateksu / kauczuku naturalnego to: plastry do cięcia, plastry na pęcherze i otarcia, sterylne kompresy, środki do oczyszczania ran.

Jak długo można przechowywać plastry?

Jeśli plaster jest przechowywany w oryginalnym opakowaniu, można go używać do daty ważności wydrukowanej na opakowaniu.

Co należy zrobić, aby plaster na pęcherze nie odkleił się?

Aby plaster na pęcherze nie odkleił się, należy go prawidłowo nałożyć. Przemyj ranę i skórę wokół letnią wodą lub płynem do przemywania ran. Zawsze przed nałożeniem plastra upewnij się, że skóra jest sucha, czysta i nietłusta, nie zawiera pozostałości balsamu lub olejku pielęgnacyjnego.

Jak należy nakładać plaster Blister Rescue:

Rozerwij  ochronną torebkę z plastrem. Usuń papier ochronny z plastra (oznaczony numerem 1). Ostrożnie przyłóż plaster na środek pęcherza i postaraj się zminimalizować zagięcia, jeśli powstały. Usuń białą, złożoną zakładkę. Usuń górną warstwę ochronną z tworzywa sztucznego (oznaczoną numerem 2). Możesz pozostawić plaster do czasu, aż sam się  odklei, jednak nie dłużej niż pięć dni. Zmień plaster, jeśli opatrunek żelowy nasiąknie.

Jak należy nakładać plaster Blister Prevention:

Usuń zadrukowany papier ochronny z plastra. Oderwij połowę folii  wzdłuż perforacji. Usuń plaster z folii i przyłóż po środku pęcherza. Pozostaw plaster do czasu, aż sam się odklei. Aby łatwo usunąć plaster pociągnij go z jednej strony i rozciągnij ostrożnie równolegle do skóry.

Jak należy przechowywać plastry?

Plastry należy przechowywać w temperaturze pokojowej, w ciemnym i suchym miejscu.

Gdzie znajdują się informacje na temat utylizacji lub recyklingu produktów?

Na każdym opakowaniu znajdują się symbole informujące o sposobie ich sortowania. Pojemniki aerozolowe można oddać w Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) lub Gminnych Punktach Zbierania Odpadów Niebezpiecznych (GPZON)

Produkty, które miały kontakt z krwią i innymi wydzielinami, nie podlegają recyklingowi. Są to plastry, opatrunki i kompresy. Należy je zutylizować we właściwy sposób, tj. odpowiednio zabepieczone (np. w przezroczystym woreczku lub szczelnie zawinięte w papier) wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane.  Nigdy nie wolno ich porzucać w środowisku naturalnym.