Tutaj znajdziesz odpowiedzi na często zadawane pytania odnośnie naszych produktów

 • Plastry

  1. Czy Państwa plastry zawierają lateks/ kauczuk naturalny?
   Nasze plastry w ogóle nie zawierają lateksu / kauczuku naturalnego. Jednakże papierowe opakowanie plastrów jest klejone przy użyciu kleju na bazie lateksu. Produkty, których opakowania nie są zawierają lateksu / kauczuku naturalnego to: plastry do cięcia, plastry na pęcherze i otarcia, sterylne kompresy, środki do oczyszczania ran.
  2. Czy wasze plastry są testowane pod kątem wywoływania alergii  kontaktowych?
   Plastry są wyrobami medycznymi, a zatem podlegają szczególnym uregulowaniom UE. Wszystkie produkty, które są dopuszczone do obrotu muszą być poddane wielu testom, aby wykazać, że są bezpieczne do użycia na skórę. Jeśli spełniają te wymagania, mogą być oznaczone jako „hipoalergiczne”. Nie daje to jednak gwarancji, że u niewielkiej liczby osób mogą one wywołać reakcję skórną po ich zastosowaniu, tak samo, jak niektóre osoby są uczulone na niektóre pokarmy. Podrażnienie skóry ma czasami charakter czysto mechaniczny i występuje w przypadku, gdy plaster jest odrywany i górna warstwa naskórka odrywa się wraz z nim.
  3. Czy wasze plastry zawierają kalafonię?
   Do plastrów Salvequick nie dodaje się substancji zawierających kalafonię. Jednakże, kalafonia występuje naturalnie we wszystkich rodzajach papieru, jak również w papierze do pakowania plastrów, aczkolwiek w bardzo małych ilościach.
  4. W jaki sposób wasze plastikowe plastry 'oddychają'?
   Wszystkie plastry Salvequick są oddychające, a jednocześnie chronią ranę przed wpływami zewnętrznymi. Plastry, które są wykonane z poliuretanu (takie jak plastry Aqua Block i plastry dla dzieci) pozwalają skórze oddychać odprowadzając parę wodną, jednocześnie chroniąc ranę przed działaniem wody i zanieczyszczeń. Działają w podobny sposób jak zaawansowana odzież funkcjonalna i kurtki przeciwdeszczowe Inne plastry (np. Aqua Resist) są perforowane bardzo małymi otworami w celu odprowadzania pary wodnej ze skóry jednocześnie zapewniając powłokę ochronną przed wodą i wilgocią z zewnątrz.
  5. Z czego składa się plaster?
   Przede wszystkim plaster wykonany jest z powłoki plastra pokrytej równą warstwą kleju i chłonnej wkładki umiejscowionej na środku plastikowej powłoki. Powierzchnia pokryta klejem powleczona jest warstwą ochronną z papieru / plastiku. Większość plastrów dostępna jest w ochronnym, zaklejonym, papierowym opakowaniu.
  6. Jak działają hydrokoloidalne plastry Salvequick na pęcherze i otarcia?
   Hydrokoloidalne Plastry Salvequick na pęcherze i otarcia działają jak druga skóra, która zapewnia natychmiastową redukcję nacisku i tarcia. Plastry na pęcherze są wykonane z hydrokoloidu, samoprzylepnego materiału, który pochłania ciecz z powierzchni skóry i tworzy na pęcherzu warstwę amortyzującą. Hydrokoloid pomaga tworzyć i utrzymać optymalne wilgotne środowisko rany, które stymuluje proces gojenia. Pozwala to na szybsze gojenie się ran zapobiegając tworzeniu się strupów, a tym samym zmniejsza ryzyko powstania blizn.